Baki Acil CV

“Neler yapabileceğimi ve neler yapamayacağımı biliyorum, mühendis gibi düşünerek sorunların çözümünde mantıklı ekonomik ve hızlı sonuçlar elde edebiliyorum. Bu özelliklerimle tecrübelerimi artırıp kendime değer katarak; Çalıştığım şirketin verimliliğini ve iş kalitesini arttırmayı hedefliyorum.”

-Baki ACİL

Baki ACİL

Doğum Tarihi : 27/07/1984
Medeni Durum : Evli
Uyruk : T.C.
Sürücü Belgesi : Var (sınıfı : B )
Askerlik Durumu : Yapıldı (Teskere tarihi 30.09.2009)

E-posta : [email protected]

EĞİTİM BİLGİLERİ

Üniversite lisansAksaray üniversitesi – Aksaray – Jeoloji mühendisligi
09/2001 – 08/2008
LiseTuğrulbey lisesi – İstanbul – Fen-bilimleri
09/1998 – 06/2001

İŞ DENEYİMİ

08/2004-09/2004 Arasında çalıştımAtılım inşaat (YAPI-İNŞAAT) İstanbul – Türkiye
Pozisyon: Stajyer
İş tanımı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi – İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) – Beylerbeyi – Küçüksu Atıksu Tüneli İkmal İnşaatı  – uzunluğu 4.267 m kesit 3m çapında Tünel Açma Makinesi ile birlikte NATM yöntimi ile aynı anda çaılışan tünellerde kazı desteklemesi İksa Sistemleri, Püskürtme beton ve zemin tipleri konusunda çalışmaları yürüttük.
05/2007-7/2007 Arasında çalıştımGözde Ajans (Reklam tanıtım Hizmetleri) Aksaray – Türkiye
Pozisyon: Webmaster
İş tanımı: Üniversite Eğitimim esnasında ek gelir edinmek amacı ile yatkınlığım olan Web tasarımı ve grafik konularında Grafikerime bağlı olarak dizgilerimi gerçekleştirerek Kod yazılımını ve css tanımlanmasını yapıyordum. Aynı zamanda grafikçi olarak da afiş ilan tasarımları, portfolyö tasarımları, logo tasarımları, katalog tasarımları yapıyordum.
11/2008-12/2009 Arasında çalıştımGenar Araştırma Merkezi İstanbul – Türkiye
Pozisyon: Süpervizör (Ekip başı)
İş tanımı: İstanbul – Sultanbeyli belediyesinin seçim öncesi saha araştırma ve vatandaşın taleplerin kayıt altına alınması işinde 20 kişilik Ekip süpervizörü olarak farklı insanların, bir birim gibi çalışmalarını sağlamaya ve saha dağılımı ile sahada karşıla problemlerin çözülmesi konularında yön gösterici oldum. Liderlik becerilerimi, organizasyonu iyi yönetmeyi, anket ve veri toplamak için doğru soruların sorulması ile konuşulan insanları da rahatsız etmeden gerekli bilgilerin edinilmesi işini, ekip içinde otorite ve motivasyon yönetimini gerçekleştirdim.
07/2010-12/2010 Arasında çalıştımTünsan L.T.D Ş.T.İ Adana – Saimbeyli
Pozisyon: Vardiya Mühendisi
İş tanımı: Gökkaya Barajı Hes Projesi Enerji Tünelinin Kazılması işinde tünel kazılarının klas ve zemin destekleme projelerine uygun olarak devamlılığının sağlanması ve sahada makine personel organizasyonunu sağladım.
01/2011- 12/2011 Arasında çalıştımYertaş A.ŞKahramanmaraş – Elbistan
Pozisyon: Vardiya Mühendisi
İş tanımı: Kandil Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde Ceyhan Nehri üzerindedir. Enerjisa Elektrik firmasına ait santral 207,92 MWe kurulu gücü ile Türkiye’nin 83. Kahramanmaraş’ın ise 4. büyük enerji santralidir. Yapım işlerinde YERTAŞ İnşaat bünyesinde Enerji Tüneli kazı ve destekleme işleri ile enerji çıkış aynasının cebri boru montajı ile santrale indirmesi işlerinde çalıştım.  
07/2012-07/2013 Arasında çalıştımCengizİnşaat : CMA (cengiz – makyol – asl) OvitRize
Pozisyon: Vardiya Mühendisi
İştanımı: Rize-Erzurum arasındaki karayolunun İkizdereİspir mevkiinde bulunan Ovit Dağı Tüneli 12,6 kilometre uzunluğunda çift tüp olarak planlanmıştır. Tamamlandığında Türkiye’nin en uzun karayolu tüneli olmuştur. Tünel sayesinde Rize-Erzurum karayolu 12 ay boyunca açık kalabilmiştir. Tünelin İkizdere giriş aynalarında portal kazıları dahil olmak üzere ilk kazı işlerinin başlangıcı ile 1200m tünel kazısında bulundum. ilk 400 m lik kısmı yamaç molozu içinde devam eden tünellerimizin imalatı ROBİT-KENDİ DELEN BORU SÜREN sistemi ile ve SANDVİK marka jumbo tipi delici ile (delgileri hava ile) delinmesi ve montajlanması işini yaptık. Zemin şartlarının iyileşmesi ile birlikte DEL-PATLAT modelinde yapılan kazılarda ayda 300m lik ilerleme yapılabilmekteydi.
12/2013-03/2015 Arasında çalıştımErersa inşaat : SOA Ortak girişimin Taşeronu olarak 
Pozisyon: Vardiya Amiri
İştanımı: Kartal – Kaynarca arası Metro inşaatı, Kadıköyden gelerek kartal da sonlandırılmış olan metro hattının uzatma etabı olarak planlanmış ve hattı 5 km daha uzatacak olan 3 istasyondan oluşan projenin Adnan Kahveci ve Tavşan Tepe istasyonlarında hat tünelleri ile peron ve makas tünellerinin kazı ve beton işlerinde vardiya mühendisi olarak çalıştım.
04/2015-04/2018 Arasında çalıştımK.Ö.CM : Kiska Özaltin CENGİZ MAKYOL ortak girisimi 
Pozisyon: Vardiya Amiri
İştanımı:  Üsküdar ilçesi Altunizade Çamlıca tepesi ulaşım yolları projesi, Çamlıca-Libadiye Tüneli’nde Vardiya amiri olarak görev aldım. Çamlıca büyük Cami’ne ulaşımın kolaylaştırılması amacı ile tasarlanan ve 3 tüpten oluşan tünellerin İstanbul Paleozoik istifinde açılan tünellerde aşırı sökülme, göçme, kaya patlaması, tünel içine su girişi, tünel içine doğru deformasyon artışı gibi sorunlar ile çalışılmıştır.
04/2018-01/2019 Arasında çalıştımLimak Group of Companies / Limak Gurup Limted Şirketler
Earthwork Chef  / Toprak İşleri Şefi / İkincil İşler Şefi
İştanımı:  Kuzey Marmara Otoyolu 4 kesim olarak tanımlanmış, Pendik Kurnaköy den başlayarak İstanbul Park Gebze OSB ve ayrıca Osmangazi Köprüsü’ne bağlanan Liman bağlantı yolu dâhil olmak üzere Otoyol inşaatı yapım işinde çalıştım. Toplam 126 kilometrelik anayol ile bağlantı yolu, yan Yollar ve kavşak kolları yolu imalatları, otoyolun toprak işleri, perde duvar, geomembran, toprakarme duvar ve ayrıca üst yapı işleri dâhil olmak üzere imalatın tüm aşamalarında görev aldım. Sonrasında otoyol ikincil işler kapsamında sayılan yatay ve düşey (yol çizgileri ile Trafik levhaları) işaretlemeler ile oto korkuluklar ve peyzaj, çevre düzenleme işlerinde çalıştım. 
01/2019-03/2021 Arasında çalıştımNorth Marmara Highway(KMO)/ Kuzey Marmara Otoyolu İşletmesi
Operation Chief  / İşletme Şefi
İştanımı:  Kuzey Marmara Otoyolu Anadolu Yakası Kurtköyden başlayarak Akyazı’ya kadar devam eden 413 km’lik otoyolun işletmesi. Otoyol trafik düzenlemesi ile devam eden yapım işinden kalan imalatlarının tamamlatılmasının sağlanması ile otoyol bakım ve onarım çalışmalarının yapılması. Ayrıca kış aylarında yolun açık tutulabilmesi amacı ile kar ile mücadele planlamalarının yapılması ve planlamanın sahada uygulanmasının sağlanması işleri yapıldı. İşletme şefi olduğum dönem içerisinde yolun Sevindikli bağlantı yollarının açılması ve işletmeye alınması ile Akyazı, Kocaeli bağlantı yollarının açılarak işletmeye alınması süreçleri de beraber yürütüldü. Bu çalışmalar ile birlikte Liman Bağlantı İşletme şefliği kampüsünün yapım işleri ile Akyazı Bakım İşletme şefliğinin de yapımı ve işletmeye alım süreçleri de takip edildi.
03/2021- 05/2024
Arasında çalıştım  
EZE İnşaat – Gebze Darıca Metrosu Yapım İşleri
Section Chief  / Kısım Şefi
İştanımı:  Gebze – Darıca Metro Projesi, Darıca sahilden başlayarak Marmaray entegrasyonu ve Gebze Kent meydanından devam eden, Organize sanayi bölgesine kadar uzanan metro hattın NATM kısım şefi olarak çalışmaktayım. Zayıf zemin kazı destekleme sistemleri ile Şehir içi tünel açma işinde projesine uygun ve güvenli imalatların yaptırılması ile kazı işlerinin tamamlanması sağlanıyor. Ana hat ve İstasyon tünelleri ile bağlantı, peron ve merdiven tünellerinin kazı ile kalıcı kaplama beton imalatlarının yapım süreçleri planlaması yapılıyor.

KURS / SERTİFİKA BİLGİSİ

  • 09/2007 AutoCAD Kullanımı Kursu

    Kurum : MEB Konu : Autocad Kullanımı Bilgisayarlı Teknik Çizim dersleri.

BİLGİSAYAR BİLGİSİ

Adobe Photoshop

(Çok iyi)

Adobe After Effects

(iyi)

Adobe İllüstratör

(İyi)

MS Office Programları

(Çok iyi)

MS Project

(iyi)

AutoCAD

(İyi)

Corel Draw

(İyi)

3dMax

(Az)

JAVA

(Orta)

PHP

(İyi)

MySQL

(İyi)

Teknik Donanım Bilgisi

(iyi)

YABANCI DİL BİLGİSİ

İngilizce:

Okuma

85%

Yazma

63%

Konuşma

64%

HOBİLER

Tiyatro

Finans

Müzik

Satranç

Politika