Programlarım

Windows update Sıfırlama

Bu yazıda size Windows Update geçmişini nasıl sıfırlayabileceğinizi ve Windows Update bileşenlerini sıfırlayarak yeniden nasıl kaydettirebileceğinizi anlatacağım. Windows Update geçmişini nasıl sıfırlamak oraradaki kalabalıktan sıkılan kullanıcıların işine yarayabilir ama asıl işe yarayabileceği yer bazı güncelleme sorunlarının çözümünde olacaktır. Ek olarak Windows Update bileşenlerini sıfırlayarak yeniden kaydettirmekte bazı güncelleme sorunlarını çözebilir. Not olarak şunu belirteyim; bu işlem sadece gücelleme geçmişini yani kayıtlarını silecek, bilgisayarınızdaki yüklü güncellemeleri kaldırmayacak.
1- Buradan Windows Update_Sıfırlama_Yeniden kaydettirme dosyasını indirin.

120

2- Dosyaya çift tıklayın ve Çıkart deyin. Dosyalar varsayılan olarak Masaüstüne çıkarılacak.

İsterseniz Çıkart butonuna basmadan önce çıkarılacağı lokasyonu değiştirebilirsiniz.
Çıkartma işlemi bittikten sonra indirdiğiniz dosyayı silebilirsiniz.

3- Masaüstünde oluşan Windows Update_Sıfırlama_Yeniden kaydettirme klasörünün içinde 2 adet script olduğunu göreceksiniz;

*** Güncelleştirme Geçmişini Sıfırla
*** Windows Update bileşenlerini sıfırla ve yeniden kaydettir.

4- Sadece Gücelleme geçmişini silmek için;

a-) Güncelleştirme Geçmişini Sıfırla dosyasına sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır deyin.

Nonpasaran-6

b-) Bir komut istemcisinin açılıp kapandığını göreceksiniz. Bu normal. Komut istemcisi kapandıktan sonra güncelleme geçmişini kontrol ederseniz boş olduğunu göreceksiniz. Altta scripti çalıştırmadan önce ve çalıştırdıktan sonraki durumu görüyorsunuz;

Nonpasaran-1 Nonpasaran-3

 

c-) Ardından Güncelleştirmeleri denetle butonuna basarak güncellemelerin yeniden denetlenmesini sağlayın. Eğer şansınız varsa sorunlu güncelleme görüntülenecek ve sorunsuzca yüklenecektir. Bende resimlerde gördüğünüz gibi daha önceden sorunlu olan ve yüklenmeyen bir güncelleme sorunsuzca yüklendi.

Nonpasaran-2 Nonpasaran-5

 

5- Windows Update bileşenlerini sıfırlayarak yeniden kaydettirmek için;

Eğer ilk adımda sonuç alamadı iseniz bu yöntem ile devam edin. Bu işlem bütün Windows Update DLL dosyalarını silerek yeniden oluşturacak. Bu genellikle çoğu (Hepsi değil :D)Windows Update problemlerini çözer.

a-) Windows Update bileşenlerini sıfırla ve yeniden kaydettir dosyasına sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır deyin.

Nonpasaran-6

b-) Bir komut istemcisinin açılıp kapandığını göreceksiniz. Bu normal. Komut istemcisi önce Windows Update hizmetini durduracak ardından gerekli DLL dosyalarını silip yeniden oluşturacak. Kapandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve Windows Update’i çalıştırarak sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Nonpasaran-7

İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Windows Update_Sıfırlama_Yeniden kaydettirme klasörünü de silebilirsiniz.

 TechSmith.Camtasia.Studio.v7.1.1

TechSmith Camtasia Studio, bilgisayar ekranınızda gördüğünüz herşeyi videoaya çekebilirsiniz.Yardım amaçlı yada kişisel yada kurumsal görsel videolar hazırlayabilirsiniz, bilgisayarınızda bir ürünü tanıtabilir aynı anda bunu kayıt edebilirsiniz.

TechSmith Camtasia Studio yazılımı bu konuda oldukça başarılıdır, bilgisayarınızda yapmış olduğunuz işlemleri video olarak kayıt ederseniz, kayıtları yine yazılımın arayüzü ile kesebilir, biçebilir, efektler verebilirsiniz.

Tam ekran, seçilen bölge gibi bir çok seçenekte kayıt imkanı mevcuttur. Ayrıca sesli kayıtlar yada mouse imleçlerine efektler vermek yine yazılımla mümkün olan ve kolayca yapılabilcek işlemler. Oluşturmuş olduğunuz videoları bir çok popüler uzantıya ek bir yazılım kullanmadan camtasia ile yapabilirsiniz, direkt olarak youtube sitesine çalışmalarınızı yükleyebilirsiniz.

Dil : İngilizce
Uyumlu Sistemler : Windows Xp / Vista / 7
TechSmith Camtasia Studio v7.1.1 Build 1785 + Keygen ekli

CamtasiaStudio
Camtasia Studio İndir

 

Dosya kurtarma sihirbazi 2010

Artık silinen dosyalarınızı istediğiniz programla kurtarın…
Size Tamı tamına 15 adet recovery programı hem de katılımsız hiç uğraşmana gerek yok…

Yükle ve kaybettiklerini kazan….

Kazayla sizin için önemli olan ve gerekli dosyaları sabit diskinizden silmiş ya da üzerine başka bir veri yazmış olabilirsiniz. Artık bu hiç de dert değil. Ücretsiz veri kurtarma programları ile basit bir şekilde silinen dosyalarınızı geri getirebilirsiniz.

Bu programlar ile sadece sabit diskinizden değil, USB disklerinizden ve her türlü silinebilir medyadan veri kurtarabilirsiniz.

1.) Recuva

Recuva, kazayla sildiğiniz dosyaları kurtarmanızı sağlayan ücretsiz bir veri kurtarma programıdır. Aynı zamanda çöp kutusundaki resimler ve silinen dosyaların yanı sıra, hafıza kartı ve mp3 player’da ki silinen dosyaları da kurtarmanıza yardımcı olur. Kurtardığınız dosyalarda bulunan hata, çökme ve virüs gibi sorunları da düzeltebiliyor.

2.) Power Data Recovery Free Edition


Power Data Recovery Free Edition
, ücretli diğer sürümlerinde olduğu gibi silinmiş dosya kurtarma, bozulmuş disk bölümlerini (partition) kurtarma, silinmiş disk bölümlerini kurtarma ve CD/DVD optik medyalardan veri kurtarma özellikleriyle oldukça başarılı bir program. Görünür olan tek eksiği en fazla 1GB dosya kurtarma limitinin olması.

3.) PC Inspector File Recovery

PC Inspector File Recovery, FAT12, FAT16, FAT32, ve NTFS dosya sistemlerini destekleyen ücretsiz bir veri kurtarma programıdır. Hatta artık bir başlığı olmayan dosyaları bile kurtarabilir. Sabit disk bölümlerini otomatik olarak algılayarak silinmiş veya hasar görmüş sistem dosyalarını da bulabilirsiniz.

Dosya-kurtarma-sihirbazi
Dosya Kurtarma Sihirbazını İndir

 

Aiseesoft Total Video Converter

Tüm Video Formatlarını Dönüştürme Programı

Aiseesoft Total Video Converter bilgisayarınızda bulunan video dosyalarınızın formatlarını ses ve görüntü kalitesi bozulmadan kolay ve hızlı bir şekilde H.264/MPEG-4, AVC, FLV, MPEG-1, MPEG-2, 3GP, 3GPP, DivX, Mov, M4V, DivX, XviD, ASF, SWF, VOB, DV, VCD, VCD, DVD gibi video ve AAC, AC3, AIFF, AMR, AU, FLAC, MP3, M4V, MP2, OGG, WAV, WMA gibi ses formatlarına dönüştürmenizde size kolaylık sağlayacak başarılı bir video dönüştürme aracıdır.

 

Aiseesoft Total Video Converter aynı zamanda birçok video düzenleme işlevine sahip bir video editörüdür. Video birleştirme, video kesme ve video kırpma gibi video düzenleme işlevlerine sahiptir. Total Video Converterı kullanarak, hemen hemen tüm yaygın video düzenleme işlemlerini video dosyalarınızın ses ve görüntü kalitesi bozulmadan yapabilirsiniz.

İndir :Aiseesoft Total Video Converter

İndir

PowerISO 5.1 Final (+keygen )

Disk imajlarıyla ilgili aklınıza gelebilecek her türlü işlemi size kolaylıkla ve hızlı bir şekilde sunabilen güçlü bir program olan PowerISO ile sanal sürücüler oluşturup, disk imajlarınızı yaratıp düzenleyebilirsiniz.

PowerISO CD/DVD/BD imaj dosya işlemleri için çok güçlü bir araç olarak önplana çıkan profesyonel bir program. Bu program ile ISO dosyaları yaratabilir, açabilir, düzenleyebilir, başka diskler üzerine yazabilir, sıkıştırabilir, şifreleyebilir, ayırabilir ve dosyalar üzerinde format dönüştürme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarınızda 8 taneye kadar sanal sürücü oluşturmanıza izin veren PowerISO ile birden çok disk ile işlem yaparken artık hiç zorlanamayacaksınız hatta bu işlemleri çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Nerdeyse tüm disk imaj dosya formatlarını (ISO, BIN vb.) destekleyen program basit arayüzü ve kolay kullanımı ile her düzeyden kullanıcıya hitap ediyor. Context menü, kabuk entegrasyonu, sürükle bırak ve clipboard kopyala yapıştır desteği gibi özellikleri de bulunan program ile size lazım olan diskleri bilgisayarınızda imaj olarak saklayabileceksiniz. Türkçe dahil nerdeyse tüm dillere de desteği bulunan bu popüler araç deneme sürümünde 300 MB’lık boyuta kadar işlem yapmanıza izin verse de deneme süresi sınırsız tutulmuş durumda. Sürekli olarak güncellenen ve geliştirilen bu yazılımın tam sürümü, sanal sürücü ve disk imajlarıyla sürekli içiçe olan bilgisayar kullanıcılar için verilen parayı hakedecek türden bir program.

 

power-iso
PowerISO indir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir