ATF (Arazi Takip Formu)

Tünel içinde yapılan imalatların birebir takip edilerek uygun şartlar gözetilerek ve porjesine uygun yapıldığının denetlenmesi büyük önem arz etmektedir. Bu sebebple de Tünel imalatları konusunda uzman mühendisler tarafından denetlenmektedir.

Tünel imalatlarının denetlenmesi yerinde mühendislerce sağlanır ve projesine uyugn olarak imalata devam edilmesi sağlanır.

Yapılan bu yerinde denetlemeler, taraflarca kayıt altına alınarak gelecekte oluşabilecek anlaşmazlıkların önüne geçilir. Bu yöntem ile yetkin mühendislerin imalatı sürekli takip etmesi ve gerekli zamanda gerekli müdahaleyi zamanında yapması da sağlanırken. Bir yandan da yapılan imalat taraflarca imza altına alınarak itirazların önü kapatılır.

KAZI
ÇELİK HASIR
SHOTCRETE
KAFES İKSA / ÇELİK İKSA
AYNAYA ÇELİK HASIR
AYNAYA SHOTCRETE
ENJEKSİYONLU ZEMİN ÇİVİSİ YAPILMASI ɸ.…Nervürlü Demir L:… m ….Adet
ENJEKSİYONLU GÖBEK ÇİVİSİ YAPILMASI ɸ.…Nervürlü Demir L:… m ….Adet
SÜREN ÇUBUĞU YAPILMASI  …”Boru Süren L:…m ….Adet
Kontrol edilen kalemler

Bu imza işi yapılan her işte olduğu gibi tünel imalatında da farklı kalemlerin değerlendirmeye alınması ile mümkün olmaktadır.

Tünelin Adı: xx y tüneli
İksa No: 007
Tahkimat Tipi: A2
KM: 0+323,60
L: 0,80
Üstyarı/Altyarı Altyarı
Girilen veriler

Bu farklı kalemler yerinde değerlendirilir ve uyugun görülen kızımlar imzalanarak uygun görülmeyen kısımların düzeltilmesi beklenir, gerekirse düzeltme sonrasında imza altına alınabilir.

Bu tip tünel imalatlarının takibi amacı ile tünellerde 1. kazı destekleme sistemlerinin denetlenmesi ve imza altına alınma ATF (Arazi takip Ffromu üzerinden sağlanır.

Bir Cevap Yazın