Okuyanlara Tavsiyeler

İyi günler internet sitenizi ziyaret ettim benim için çok yararlı oldu bu yüzden öncelikle teşekkür ederim

Ben inşaat mühendisliği okuyorum ve okurken sizin tavsiyeleriniz var mı?

Burak ÖZCAN

Çalışma hayati yoğun ve yorucu. Sıkılmadan bıkmadan usanmadan çalışmaya devam etmek çok zor. Hayatın; üniversite okuduğun dönemden farklı olarak iş hayatin ve geri kalan hayatin olacak.
Sana tavsiyem. İş hayatına çok büyük firmalarda başlamaman. Ufak firmalarda isin detayını öğrenebilirsin. Okul senin için bir basamaktı ama simdi merdivenleri en dipten tırmanmaya başlamalısın. Ne kadar zor olsa da küçük firmalarda zor şartlarda kendini daha hızlı geliştirirsin. Bu gelişimin esnasında da amirlerinin sana verdiği görevleri yerine getirmeye olağanca çaba göstermelisin. Dikkatli olmalısın. Yaptığın her işi not almalısın. Yapmadığın bir işten sorumlu tutulmamak için veya yaptığın bir işin inkar edilememesi için elinde kayıtların olmalı. Eğer yaptığın işin kaydı yoksa yapmamışsındır.
Taşeronlar da daha hızlı tecrübe kazanırsın. Bu da seni büyük projelerde iş bulmanı ve aranan biri olmanı sağlar. Hiçbir bina temeli olmadan yükselemez. Ve bazen temel balcığın içinde kurulmak zorunda kalınır. Temelin sağlam olsun.
Hayat zor. İnsanlarla iletişime geçmek ve onlara is yaptırmak da öyle. Seni ezen şeflerin olabilir. Katlanmayı bilmelisin. Ancak is yaptıracağın insanlara kendini sevdirmelisin. En çok seni sevenlere rahat iş yaptırabilirsin.

Başarılar 🙂

Bir Cevap Yazın

2 Comments

  1. Merhabalar yayınladıgınız ve paylastıgınız bilgiler için tesekkür ederim öncelikle, elinizde yarım iksa portal sistemi ve kazıklı portal sistemi ile ilgili kullanabılecegım bılgıler mevcut mudur acaba ? Yapım asamasından fotograflar vs gibi paylaşımlarınızın devamını beklıyoruz.Hoşçakalın.

  2. Merhabalar yayınladıgınız ve paylastıgınız bilgiler için tesekkür ederim öncelikle, elinizde yarım iksa portal sistemi ve kazıklı portal sistemi ile ilgili kullanabılecegım bılgıler mevcut mudur acaba ? Yapım asamasından fotograflar vs gibi paylaşımlarınızın devamını beklıyoruz.Hoşçakalın.