Çamlıca Tünelleri T3 Birleşimi – Tünel Birleştirmek

İki ucu birleşen bir yaka gibi, verilen emeklerin sonucu görmek.

Bunca senelik çalışma hayatımda yaşadığım en güzel anlar, birbirine doğru ilerleyen iki tünelin birleşim noktasında son kazının yapılması anlarıdır. Bu anları özel kılan şey ise beraber çalıştığımız bütün arkadaşlarımızın emeklerinin karşılığının, kazı işinin tamamlanması ve bu sanat yapısının kazı imalatının sonuna ulaşabilmenin verdiği hazdır. İki uçtan başlanarak yerin metrelerce altında kör bir köstebek misali, tabiki ancak mühendisliğin gerektirdiği tüm matematiksel hesaplar ile bibirine kavuşmayı bekleyen iki sevgili. Tüm amacımız birbirini seven bu iki tüneli bir noktada kavuşturmak. Bu yüzden tünel birleşim törenleri kız isteme heycanı ve mutluluğunda olur. “Allahın izni, Peygamberimizin kavli ile tünelimizi tünelinize istiyoruz.”

Bir bakıma mucizevi bir duyarlılıkla yapılan bu işlerde yapılan muhteşem mühendislik hesaplamaları ile birleşen tünellerin insana verdiği başarma hissinin gururu pahabiçilmez bir mutluluktur.

Çamlıca tünelleri Libadiye kavşağı ile Ferah mahallesini birbirine bağlayan ve Büyük Çamlıca Camii için de mükemmel bir ulaşım yolu olan yerinde bir projedir. Bu projede birlikte çalıştığımız tüm mesai arkadaşlarıma buradan bir kez daha teşekkürü borc bilirim.

Bir Cevap Yazın