Tavsiyeler

Bir suredir siz saygideger okuyucularimdan cesitli mailller aliyorum. Teskkur ederim. Bu maillere elimden geldigince cevap vermeye caba gosteriyorum. Birde bir aksilik nedeniyle bir sure bu maillere ulasamadim. Yine de topluca cevap vermeye çaba gosterdim.

Bu cevaplardan birini burada yayimlayarak bir cok arkadaşa da örnek cevap olmasinin faydali olabilecegini düşündüm. Ayrica bu deneyim kişilerin farkli düşüncelerini de aciklayabilmesi acisindan farkli olacak zannediyorum. Okuyanlar kendilerine ait görüşlerini paylaşırsa sevinirim.

Soru: Burak ÖZCAN

İyi günler internet sitenizi ziyaret ettim benim için çok yararlı oldu bu yüzden öncelikle teşekkür ederim

Ben inşaat mühendisliği okuyorum ve okurken sizin tavsiyeleriniz var mı?

Cevap;

Çalisma hayati yogun ve yorucu. Sikilmadan bikmadan usanmadan calismaya devam etmen gerekli. Hayat universite okudugun donemden farkli olarak iş hayatin ve gerikalan hayatin olacak.
Sana tavsiyem. İs hayatina cok buyuk firmalarda baslamaman. Ufak firmalarda isin detayini ögrenebilirsin. Okul senin icin bir basamakti ama simdi merdivenleri en dipten tirmaya başlamalisin. Ne kadar zor olsada küçük firmalarda zor şartlarda kendini daha hizli gelistirirsin. Bu gelisimin esnasinda da amirlerinin sana verdigi görevleri yerine getirmeye olaganca çaba göstermelisin. Dikkatli olmalisin. Yaptigin her işi not almalisin. Yapmadigin bir işden sorumlu tutulmamak için veya yaptigin bir işin inkar edilememesi icin elinde kayitlarin olmali. Eger yaptigin işin kaydi yoksa yapmamişsindir.

Daha erken yaşlarda daha hizli tecrübe kazanirsin ufak firmalarda. Bu da seni büyük projelerde iş bulmanı ve aranan biri olmani saglar. Hicbir bina temeli olmadan yukselemez. Ve bagzen temel balcigin icinde kurulmak zorunda kalinir. Temelin saglam olsun.

Hayat zor. İnsanlarla iletisime gecmek ve onlara is yaptirmak da oyle. Seni ezen seflerin olabilir. Katlanmayi bilmelisin. Ancak is yaptiracagin insanlara kendini sevdirmelisin. En cok seni sevenlere rahat iş yaptırabilirsin.

Çalışma hayatlarinizda başarılar dilerim…

“Tavsiyeler” için 2 yanıt

  1. Merhabalar yayınladıgınız ve paylastıgınız bilgiler için tesekkür ederim öncelikle, elinizde yarım iksa portal sistemi ve kazıklı portal sistemi ile ilgili kullanabılecegım bılgıler mevcut mudur acaba ? Yapım asamasından fotograflar vs gibi paylaşımlarınızın devamını beklıyoruz.Hoşçakalın.

  2. Merhabalar yayınladıgınız ve paylastıgınız bilgiler için tesekkür ederim öncelikle, elinizde yarım iksa portal sistemi ve kazıklı portal sistemi ile ilgili kullanabılecegım bılgıler mevcut mudur acaba ? Yapım asamasından fotograflar vs gibi paylaşımlarınızın devamını beklıyoruz.Hoşçakalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.